(N)=Norra (M)=Mellansvenska (V)=Västra (S)=Södra

Dessa har skickat in sina resultat och är medlemmar

Small totalt på listan 15pudlar
1. 1074p Phyrus black Idun ”Idun”, Dp, förare Annika Ingvarsson (S)
2. 958p AgV Ag(hopp)V Chic Creation Little Challenger “Bruno”, Dp, förare: Olivia Widmark (N)

Medium totalt på listan 24 pudlar
1. 1299p SAgCH SAg(hopp)CH Natvikens Alpha “Alpha”, Mp, förare Michaela Jansson (M)
2. 1215p SAgCH, SAg(hopp)CH Charmer Wins Zippy Zack ”Aston”, Mp, förareTomas Malteryd (N)
3. 1075p SAgCh SAg(hopp)CH Happy Life Agent Secret ”Rasmus”, Mp, förare Eric Henriksen (M)
4. 1067p SAg(hopp)CH Primapore Aisha Aliz ”Aliz”, Mp, förare Ulrika Gill (M)
5. 1047p SAgCH SAg(hopp)CH G-Diggers Tiger ”Tiger”, Mp, förare Eric Henriksen (M)
6. 997p SAgCH SAg(hopp)CH G-Diggers Qajsa Qavat “Qajsa”, Mp, förare Pälle Sundell (V)
7. 486p SUCH Lp1 Lp2 Lp3 Ofhemil´s Focus Firebird “Birdie”, Mp, förare Berit Sjöbeck (M)
8. 466p SAgCH SAg(hopp)CH Eldash Been Flirting Again ”Wille”, Mp, förare Isabel Backman (M)
9. 428p SUCH FINUCH Chic Creation Another Paradie “Harry”, Mp, förare Olivia Widmark (N)
10. 327p SAg(hopp)CH Lp1 Ofhemil´s Cooper “Cooper”, Mp, förare Berit Sjöbeck (M)
11. 153p SUCH SAg(hopp)CH Lp1 G-Diggers Unni ”Unni”, Mp, förare Lena Ilemyr (M)
12. 60p Black Basic Bambling Grace ”Donna Selina”, Mp, förare Berit Lönnerstam (S)

Large totalt på listan 2 pudlar
1. 165p Chrikjell´s Geisha “Geisha”, Sp, förare Anna Wiik (N)

Övriga agilityresultat
LP I, LP II G- Diggers Undis ”Undis”, Mp, förare Monica Rosell
Officiella placeringar 2008 bland de 5 bästa
Agilitykl 1 och Hoppkl 2
Blivit uppflyttad till agilitykl 2

Working Curl`s Stormy Weather”Alva”, Mp, förare Monica Rosell
Officiella placeringar 2008 bland de 5 bästa
Agilitykl 1 och Hoppkl 1

Working Curl´s Zaza Zu Undis ”Zaza”, Mp, förare Conny Källgren
Officiella placeringar 2008 bland de 5 bästa
Agilitykl 1 och Hoppkl 1
Vunna klasser
Agilitykl 1 och Hoppkl 1

Chacas Settle Down ”Chilli”, Mp, förare Susanne Andersson
Officiella placeringar 2008 bland de 5 bästa
Agilitykl 1 och Hoppkl 1
Vunnit Hoppkl 1

Phyrus black Idun ”Idun”, Dp, förare Annika Ingvarsson
Officiella placeringar 2008 bland de 5 bästa
Agilitykl 3 och Hoppkl 3
Vunna klasser
Agilitykl 3 och Hoppkl 3

Team MoDicken´s Ich Liebe Dich, Mp, förare Jessica Müller
Officiella placeringar 2008 bland de 5 bästa
Hoppkl 2
Blivit uppflyttad till agilitykl 2

Toffi Trix Brown-Vera, Mp, förare Bengt Nordberg
Officiella placeringar bland de 5 bästa
Agilitykl 1 och Hoppkl 2 med pinnar

G-Diggers Zeina ”Zeina”, Mp förare Ulrika Gill
Officiella placeringar bland de 5 bästa
Hoppkl 1
Blivit uppflyttad till Hoppkl 2

G-Diggers Yessi ”Yessi”, Mp, förare Lena Ilemyr
Officiella placeringar bland de 5 bästa
Hoppkl 1
Blivit uppflyttad till Hoppkl 2